Koncert z okazji Światowego Dnia Muzyki – przy fortepianie Mateusz Groth

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA MUZYKI 4 października w ostródzkim Zamku odbędzie się koncert fortepianowy w wykonaniu młodego, utalentowanego i nagradzanego w ogólnopolskich konkursach ostródzianina Mateusza Grotha, któremu towarzyszyć będzie gościnnie w dwóch utworach Kinga Szablińska – vocal.
Podczas koncertu usłyszymy klasyczne i lubiane utwory fortepianowe Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena czy Jana Sebastiana Bacha oraz kilka nowszych kompozycji, w tym nagrodzony w 28. międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „Jugend komponiert” w Rheinsbergu w 2023, utwór autorstwa samego wykonawcy.
Mateusz Groth jest studentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof.dr.hab. Waldemara Wojtala. W bieżącym roku uzyskał Stypendium Ministra Kultury z programu Narodowego Centrum Kultury „Młoda Polska”.
Na wydarzenie nie obowiązują bilety.