Zabawne, poruszające i mądre – filmy z całego świata dla dzieci i młodzieży już 16 i 17 listopada w ostródzkim amfiteatrze. Jako jedno z 10 miast w całej Polsce, zapraszamy na spotkania z filmem dla młodego widza.
Mamy dla was sześć, najnowszych filmów nagrodzonych na Festiwalu Filmowym dla Dzieci i Młodzieży KINO W TRAMPKACH. Festiwal prezentuje zabawne, poruszające i mądre filmy z całego świata. Każdy posiada rekomendacje wieku (6+, 9+, 11+). Każdy został stworzony z szacunkiem dla inteligencji i wrażliwości młodego człowieka. Wszystkie zostały wybrane przez jury składające się z dzieci i młodzieży. KINO W TRAMPKACH to filmy pozwalające poznać inne kultury, ciekawe miejsca i bogactwo ludzkich postaw. To filmy, których nie zobaczysz w multipleksach.
Jeśli chcesz pokazać dziecku inne kino, niż to w multipleksach i ich rówieśników żyjących w różnych krajach i kulturach – nie może cię zabraknąć w amfiteatrze!
Projekcje są skierowane do uczniów, nauczycieli, dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów i rodziców.
Bilety: 10 zł na każdy z pokazów
Zapisy pod numerem telefonu: 89 670 90 72
Pokażemy:
16 listopada, godz. 9.00
Tęcza reż. N. kukunoor, Indie 2015 (FILM-WĘDROWIEC, Główna Nagroda Dziecięcego Jury 3. edycji Kina w Trampkach w 2015), 106 min, rekomendowany dla wieku 6+
Pari ma 10 lat i młodszego brata Chotu, który nie widzi. Obiecała mu, że odzyska wzrok jeszcze przed 9 urodzinami. Urodziny już niedługo. Pari wie, że tylko Shah Rukh Khan może jej pomóc dotrzymać obietnicy. Tylko jak mała dziewczynka z radżasthańskiej wsi ma spotkać wielką sławę Bollywoodu?
16 listopada, godz. 11.30
Kauwboy: chłopiec i kawka, reż. B. Koole, Holandia 2012, 78 min, rekomendowany dla wieku: 11+
Jojo, żywiołowy 10-latek, którego życie rodzinne nie jest usłane różami, znajduje pociechę w małym, porzuconym ptaszku. Wyjątkowa przyjaźń, jaka tworzy się między nim a ptakiem, daje mu siłę, by burzyć mury.
16 listopada, godz. 13.30
Mały gangster, reż. A. Toonen, Holandia 2015 (Nagroda Publiczności Kina w Trampkach 2016), 106 min, rekomendowany dla wieku: 10-14 lat
Jak zyskać szacunek kolegów i uwielbienie dziewczyn? Co zrobić, żeby przestać być szkolną ofiarą? Rik wpada na genialny pomysł: postanawia uczynić swego ojca – nadzwyczaj uprzejmego i łagodnego, a w dodatku szalenie naiwnego entuzjastę gry w szachy – bezwzględnym szefem mafii. Gdy przeprowadzają się do innego miasteczka, Rikkie konsekwentnie buduje nowy wizerunek rodziny. Sytuacja się komplikuje, gdy wieść o konkurencji dociera do lokalnej gangsterskiej familii i gdy jak bumerang wraca nierozwiązana sprawa z dawnym prześladowcą.
17 listopad 9.30
Mecz o wszystko reż. J. Shapiro, USA 2015 (Nagroda Publiczności Kina w Trampkach 2015), 75 min, rekomendowany dla wieku: 9+
Grupa ugandyjskich chłopców, 11- i 12-latków, na przekór przeciwnościom losu chce zostać pierwszą w historii afrykańską drużyną, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej. Przez ponad trzy lata Jay Shapiro towarzyszył drużynie baseballowej z Kampali w Ugandzie.
17 listopad 12.00
„Życiowe lekcje”. Zestaw krótkich metraży, 70 min, rekomendowany dla wieku 9+
Chór reż. K. Deák, Węgry 2015, (Wyróżnienie Dziecięcego Jury na Festiwalu Kino w Trampkach 2016, nagrodzony Oscarem 2017)
Zsofi nie będzie łatwo dostosować się do zasad w nowej szkole. Zapisuje się do słynnego szkolnego chóru. Mija chwila zanim orientuje się, że dyrygentka, która prowadzi chór, nie jest tą, za którą się podaje.
Optimista, reż. K. Pluta, Polska 2012
8-letni Mateusz rozpoczyna kurs żeglarski w szkółce dla najmłodszych. Wychodząc w morze na jednoosobowej łódeczce sam obsługuje żagiel i ster, sam walczy z nieokiełznanymi falami Bałtyku, a przede wszystkim – z własnym strachem. Nauka żeglarstwa to twarda szkoła charakterów. Czy Mateuszowi uda się pokonać swoje słabości i zdać swój pierwszy życiowy egzamin?