15 maja 2018

ARTYŚCI

PIOTR BUKARTYK

Piotr Bukartyk - autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką.
Szerokiej publiczności znany od lat z piątkowych audycji w Trójce.
Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte radiowymi hitami np. „Kobiety jak te kwiaty”, „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, czy „Piosenka z praniem w tle”.
Od 9 września 2012 w nowym programie TVP 2 „Kocham To Co Lubię” Wojciecha Manna, można na stałe usłyszeć i zobaczyć Bukartyka z jego pełnym Zespołowym składem – Szałbydałci, który całościowo odpowiada za oprawę muzyczną KTCL:
Krzysztof Kawałko – gitara
Michał Przybyła – bas
Marek Błaszczyk – klawisze
Krystian Majderdrut – perkusja

Iza Kowalewska@Latynoscy Brothers

Iza & Latynoscy Brothers to spora dawka uczuć wyrażanych poprzez dźwięk i słowa. Teksty autorstwa wokalistki Izy Kowalewskiej, muzykę skomponował pianista i klawiszowiec- Maciej Łyszkiewicz. Świetna sekcja rytmiczna z jazzmanami Adamem Golickim na perkusji i Maciejem Sadowskim na kontrabasie. Na instrumentach perkusyjnych wybitnie utalentowany Rysiek Bazarnik. Całości dopełnia pełen muzycznego wyczucia gitarzysta Krzysztof Stachura.

Zespół rozpoczął już nagrania krążka “Club&Cafe”. Na płycie, w duecie z Izą zaśpiewają – brazylijska gwiazda, Ive Mendes oraz znany wokalista fado, Marco Oliveira. Na albumie oprócz świetnych muzyków z zespołu zagrają gościnnie Jerzy Małek – trąbka i Maciej Sikała – saksofon.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress